20SQ045-3G, DO-201, 20A, 310A, DO-201AD ( 7.5x5.4mm ), 45V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
9.95kr
5-24
8.33kr
25-49
7.13kr
50-99
6.02kr
100+
4.92kr
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 258
20SQ045-3G, DO-201, 20A, 310A, DO-201AD ( 7.5x5.4mm ), 45V. Hölje: DO-201. Framåtström (AV): 20A. IFSM: 310A. Hölje (enligt datablad): DO-201AD ( 7.5x5.4mm ). Vrms: 45V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Cj: 720pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Diod typ: Schottky likriktardiod. Driftstemperatur: -55...+150°C. Framspänning Vf (min): 0.25V. Funktion: Schottky Barrier Rectifier Diode. Förpackning: Ammo Pack. Halvledarmaterial: Sb. Halvledarstruktur: diod. Körström: 20A. Max omvänd spänning: 45V. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Pulsström max.: 310A. RoHS: THT. Spec info: IFSM--310Ap 50Hz t=10ms, 350Ap 60Hz t=8.3ms. Tröskelspänning Vf (max): 0.55V. Originalprodukt från tillverkaren: Diotec Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
20SQ045-3G
24 parametrar
Hölje
DO-201
Framåtström (AV)
20A
IFSM
310A
Hölje (enligt datablad)
DO-201AD ( 7.5x5.4mm )
Vrms
45V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Cj
720pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Diod typ
Schottky likriktardiod
Driftstemperatur
-55...+150°C
Framspänning Vf (min)
0.25V
Funktion
Schottky Barrier Rectifier Diode
Förpackning
Ammo Pack
Halvledarmaterial
Sb
Halvledarstruktur
diod
Körström
20A
Max omvänd spänning
45V
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Pulsström max.
310A
RoHS
THT
Spec info
IFSM--310Ap 50Hz t=10ms, 350Ap 60Hz t=8.3ms
Tröskelspänning Vf (max)
0.55V