1N5819HW-7-F, 1A, 25A, SOD-123, SOD123 ( 2.85x1.7mm ), 40V
Kvantitet
Enhetspris
10-99
0.89kr
0.78kr
0.70kr
500+
0.59kr
Antal i lager: 2647
Minimum: 10
1N5819HW-7-F, 1A, 25A, SOD-123, SOD123 ( 2.85x1.7mm ), 40V. Framåtström (AV): 1A. IFSM: 25A. Hölje: SOD-123. Hölje (enligt datablad): SOD123 ( 2.85x1.7mm ). VRRM: 40V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Cj: 50pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -65...+125°C. Effekt: 450mW. Framspänning Vf (min): 0.32V. Funktion: Schottky likriktardiod. Halvledarmaterial: Sb. MRT (max): 1.5mA. MRT (min): 10uA. Montering/installation: ytmonterad komponent (SMD). Märkning på höljet: SL. RoHS: ja. Spec info: IFSM--25Ap, t=8.3ms. Tröskelspänning Vf (max): 0.75V. Originalprodukt från tillverkaren: Diodes Inc. Minsta kvantitet: 10. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
1N5819HW-7-F
23 parametrar
Framåtström (AV)
1A
IFSM
25A
Hölje
SOD-123
Hölje (enligt datablad)
SOD123 ( 2.85x1.7mm )
VRRM
40V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Cj
50pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-65...+125°C
Effekt
450mW
Framspänning Vf (min)
0.32V
Funktion
Schottky likriktardiod
Halvledarmaterial
Sb
MRT (max)
1.5mA
MRT (min)
10uA
Montering/installation
ytmonterad komponent (SMD)
Märkning på höljet
SL
RoHS
ja
Spec info
IFSM--25Ap, t=8.3ms
Tröskelspänning Vf (max)
0.75V