150EBU04, 150A, 1500A, POWERTAB, 400V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
152.83kr
5-9
138.15kr
10-24
25-49
50+
Antal i lager: 17
150EBU04, 150A, 1500A, POWERTAB, 400V. Framåtström (AV): 150A. IFSM: 1500A. Hölje (enligt datablad): POWERTAB. VRRM: 400V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Används för: kan även användas för solpanelsystem. Cj: 100pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -55...+175°C. Framspänning Vf (min): 1.07V. Funktion: Ultrasnabb mjuk återställningsdiod. Halvledarmaterial: kisel. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: Ifsm 1500Ap (25°C). Trr-diod (Min.): 60 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.3V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
150EBU04
19 parametrar
Framåtström (AV)
150A
IFSM
1500A
Hölje (enligt datablad)
POWERTAB
VRRM
400V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Används för
kan även användas för solpanelsystem
Cj
100pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-55...+175°C
Framspänning Vf (min)
1.07V
Funktion
Ultrasnabb mjuk återställningsdiod
Halvledarmaterial
kisel
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
Ifsm 1500Ap (25°C)
Trr-diod (Min.)
60 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.3V