1-5KE6V8A
1-5KE6V8A
1-4
5.94kr
5-24
5.04kr
25-49
4.43kr
50-99
4.01kr
100+
3.48kr
Antal i lager: 133
1-5KE6V8A. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: enkelriktad. Driftstemperatur: -50...+175°C. Effekt: 1500W. Framspänning Vf (min): 3.5V. Funktion: skydd mot överspänning. Fördelningsspänning: 6.8V. Halvledarmaterial: kisel. Hölje: DO-201. IFSM: 200A. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 1000uA @ 5.8V. Max temperatur: +175°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 1500 W @ 1ms. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Pd (effektförlust, max): 1.5 kW. RoHS: ja. Stäng riktningshållspänning [V]: 5.8V. Transient suppressor typ: enkelriktad. Tröskelspänning Vf (max): 5V. Ubr [V] @ Ibr [A]: 7.14V @ 10mA. VRRM: 6.8V. Originalprodukt från tillverkaren: Dc Components Co. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
1-5KE6V8A
24 parametrar
Antal per fodral
1
Dielektrisk struktur
enkelriktad
Driftstemperatur
-50...+175°C
Effekt
1500W
Framspänning Vf (min)
3.5V
Fördelningsspänning
6.8V
IFSM
200A
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
1000uA @ 5.8V
Max temperatur
+175°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
1500 W @ 1ms
Pd (effektförlust, max)
1.5 kW
Stäng riktningshållspänning [V]
5.8V
Transient suppressor typ
enkelriktad
Tröskelspänning Vf (max)
5V
Ubr [V] @ Ibr [A]
7.14V @ 10mA
VRRM
6.8V