1-5KE47CA
1-5KE47CA
1-4
5.62kr
5-24
4.51kr
25-49
3.93kr
50-99
3.57kr
100+
3.06kr
Antal i lager: 116
1-5KE47CA. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: dubbelriktad. Driftstemperatur: -50...+175°C. Framspänning Vf (min): 3.5V. Funktion: skydd mot överspänning. Halvledarmaterial: kisel. Hölje: CB 429. IFSM: 200A. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 5uA @ 40.2V. Max temperatur: +175°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 1500 W @ 1ms. Pd (effektförlust, max): 1.5 kW. RoHS: ja. Stäng riktningshållspänning [V]: 40.2V. Transient suppressor typ: dubbelriktad. Tröskelspänning Vf (max): 5V. Ubr [V] @ Ibr [A]: 49.4V @ 1mA. VRRM: 47V. Originalprodukt från tillverkaren: Diotec Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
1-5KE47CA
20 parametrar
Dielektrisk struktur
dubbelriktad
Driftstemperatur
-50...+175°C
Framspänning Vf (min)
3.5V
Hölje
CB 429
IFSM
200A
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
5uA @ 40.2V
Max temperatur
+175°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
1500 W @ 1ms
Pd (effektförlust, max)
1.5 kW
Stäng riktningshållspänning [V]
40.2V
Transient suppressor typ
dubbelriktad
Tröskelspänning Vf (max)
5V
Ubr [V] @ Ibr [A]
49.4V @ 1mA
VRRM
47V