1-5KE440CA
1-5KE440CA
1-4
7.24kr
5-49
6.19kr
50-99
5.48kr
5.03kr
200+
4.30kr
Antal i lager: 538
1-5KE440CA. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 2. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: dubbelriktad. Driftstemperatur: -55...+175°C. Framspänning Vf (min): 3.5V. Funktion: skydd mot överspänning. Fördelningsspänning: 440V. Halvledarmaterial: kisel. Hölje (enligt datablad): DO-201 ( 5.0x9.0mm ). Hölje: DO-201. IFSM: 200A. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 5uA @ 376V. Max temperatur: +175°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 1500W @ 1ms. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Pd (effektförlust, max): 1500W. RoHS: ja. Stäng riktningshållspänning [V]: 376V. Transient suppressor typ: dubbelriktad. Tröskelspänning Vf (max): 5V. Ubr [V] @ Ibr [A]: 462V @ 1mA. Originalprodukt från tillverkaren: Stmicroelectronics. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
1-5KE440CA
24 parametrar
Antal per fodral
Dielektrisk struktur
dubbelriktad
Driftstemperatur
-55...+175°C
Framspänning Vf (min)
3.5V
Funktion
skydd mot överspänning
Fördelningsspänning
440V
Halvledarmaterial
kisel
Hölje (enligt datablad)
DO-201 ( 5.0x9.0mm )
Hölje
DO-201
IFSM
200A
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
5uA @ 376V
Max temperatur
+175°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
1500W @ 1ms
Montering/installation
Pd (effektförlust, max)
1500W
Stäng riktningshållspänning [V]
376V
Transient suppressor typ
dubbelriktad
Tröskelspänning Vf (max)
5V
Ubr [V] @ Ibr [A]
462V @ 1mA