1-5KE440A
1-5KE440A
1-4
9.07kr
5-9
8.08kr
10-19
7.38kr
20-29
6.76kr
30+
6.03kr
Antal i lager: 74
1-5KE440A. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: enkelriktad. Driftstemperatur: -50...+175°C. Framspänning Vf (min): 3.5V. Funktion: skydd mot överspänning. Fördelningsspänning: 440V. Halvledarmaterial: kisel. Hölje (enligt datablad): DO-201 ( 9.0x5.0mm ). Hölje: DO-201. IFSM: 200A. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 5uA @ 376V. Max temperatur: +175°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 1500 W @ 1ms. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Pd (effektförlust, max): 1.5 kW. RoHS: ja. Stäng riktningshållspänning [V]: 376V. Transient suppressor typ: enkelriktad. Tröskelspänning Vf (max): 5V. Ubr [V] @ Ibr [A]: 462V @ 1mA. Originalprodukt från tillverkaren: Taiwan Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
1-5KE440A
23 parametrar
Antal per fodral
1
Dielektrisk struktur
enkelriktad
Driftstemperatur
-50...+175°C
Framspänning Vf (min)
3.5V
Funktion
skydd mot överspänning
Fördelningsspänning
440V
Halvledarmaterial
kisel
Hölje (enligt datablad)
DO-201 ( 9.0x5.0mm )
Hölje
DO-201
IFSM
200A
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
5uA @ 376V
Max temperatur
+175°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
1500 W @ 1ms
Montering/installation
Pd (effektförlust, max)
1.5 kW
Stäng riktningshållspänning [V]
376V
Transient suppressor typ
enkelriktad
Tröskelspänning Vf (max)
5V
Ubr [V] @ Ibr [A]
462V @ 1mA