1-5KE27CA
1-5KE27CA
1-4
6.00kr
5-24
4.55kr
25-49
4.06kr
50+
3.57kr
Antal i lager: 948
1-5KE27CA. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 2. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: dubbelriktad. Framspänning Vf (min): 3.5V. Funktion: skydd mot överspänning. Fördelningsspänning: 27V. Halvledarmaterial: kisel. Hölje (enligt datablad): DO-201 ( 9.0x5.0mm ). Hölje: DO-201. IFSM: 200A. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 5uA @ 23.1V. Max temperatur: +175°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 1500 W @ 1ms. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Pd (effektförlust, max): 1500W. RoHS: ja. Stäng riktningshållspänning [V]: 23.1V. Transient suppressor typ: dubbelriktad. Tröskelspänning Vf (max): 5V. Ubr [V] @ Ibr [A]: 28.4V @ 1mA. VRRM: 27V. Originalprodukt från tillverkaren: Semikron. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
1-5KE27CA
24 parametrar
Antal per fodral
Dielektrisk struktur
dubbelriktad
Framspänning Vf (min)
3.5V
Funktion
skydd mot överspänning
Fördelningsspänning
27V
Halvledarmaterial
kisel
Hölje (enligt datablad)
DO-201 ( 9.0x5.0mm )
Hölje
DO-201
IFSM
200A
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
5uA @ 23.1V
Max temperatur
+175°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
1500 W @ 1ms
Montering/installation
Pd (effektförlust, max)
1500W
RoHS
ja
Stäng riktningshållspänning [V]
23.1V
Transient suppressor typ
dubbelriktad
Tröskelspänning Vf (max)
5V
Ubr [V] @ Ibr [A]
28.4V @ 1mA
VRRM
27V