1-5KE220A
1-5KE220A
1-4
5.99kr
5-24
5.21kr
25-49
4.68kr
50-99
4.26kr
100+
3.63kr
Antal i lager: 173
1-5KE220A. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: enkelriktad. Driftstemperatur: -50...+175°C. Framspänning Vf (min): 3.5V. Funktion: skydd mot överspänning. Fördelningsspänning: 220V. Halvledarmaterial: kisel. Hölje (enligt datablad): DO-201 ( 9.0x5.0mm ). Hölje: DO-201. IFSM: 200A. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 5uA @ 185V. Max temperatur: +175°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 1500 W @ 1ms. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Pd (effektförlust, max): 1500W. RoHS: nej. Spec info: transient suppressor. Stäng riktningshållspänning [V]: 185V. Transient suppressor typ: enkelriktad. Tröskelspänning Vf (max): 5V. Ubr [V] @ Ibr [A]: 231V @ 1mA. Originalprodukt från tillverkaren: Diotec Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
1-5KE220A
23 parametrar
Dielektrisk struktur
enkelriktad
Driftstemperatur
-50...+175°C
Framspänning Vf (min)
3.5V
Funktion
skydd mot överspänning
Fördelningsspänning
220V
Halvledarmaterial
kisel
Hölje (enligt datablad)
DO-201 ( 9.0x5.0mm )
Hölje
DO-201
IFSM
200A
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
5uA @ 185V
Max temperatur
+175°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
1500 W @ 1ms
Montering/installation
Pd (effektförlust, max)
1500W
RoHS
nej
Spec info
transient suppressor
Stäng riktningshållspänning [V]
185V
Transient suppressor typ
enkelriktad
Tröskelspänning Vf (max)
5V
Ubr [V] @ Ibr [A]
231V @ 1mA