1-5KE200CA
1-5KE200CA
1-4
7.33kr
5-49
5.82kr
50-99
4.91kr
100+
4.38kr
Antal i lager: 104
1-5KE200CA. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: dubbelriktad. Driftstemperatur: -50...+175°C. Framspänning Vf (min): 3.5V. Funktion: skydd mot överspänning. Halvledarmaterial: kisel. Hölje: CB 429. IFSM: 200A. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 5uA @ 171V. Max temperatur: +175°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 1500 W @ 1ms. Pd (effektförlust, max): 1.5 kW. RoHS: ja. Stäng riktningshållspänning [V]: 171V. Transient suppressor typ: dubbelriktad. Tröskelspänning Vf (max): 5V. Ubr [V] @ Ibr [A]: 210V @ 1mA. VRRM: 200V. Originalprodukt från tillverkaren: Semikron. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
1-5KE200CA
20 parametrar
Dielektrisk struktur
dubbelriktad
Driftstemperatur
-50...+175°C
Framspänning Vf (min)
3.5V
Hölje
CB 429
IFSM
200A
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
5uA @ 171V
Max temperatur
+175°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
1500 W @ 1ms
Pd (effektförlust, max)
1.5 kW
RoHS
ja
Stäng riktningshållspänning [V]
171V
Transient suppressor typ
dubbelriktad
Tröskelspänning Vf (max)
5V
Ubr [V] @ Ibr [A]
210V @ 1mA
VRRM
200V