1-5KE100A
1-5KE100A
Kvantitet
Enhetspris
1-4
4.66kr
5-24
4.02kr
25-49
3.56kr
50-99
3.29kr
100+
2.93kr
Antal i lager: 132
1-5KE100A. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: enkelriktad. Driftstemperatur: -50...+175°C. Ekvivalenta: 1N6295A. Framspänning Vf (min): 3.5V. Funktion: skydd mot överspänning. Fördelningsspänning: 100V. Halvledarmaterial: kisel. Hölje (enligt datablad): DO-201 ( 9.0x5.0mm ). Hölje: DO-201. IFSM: 200A. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 5uA @ 85.5V. Max temperatur: +175°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 1500 W @ 1ms. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Obs: transient suppressor. Pd (effektförlust, max): 1.5 kW. RoHS: ja. Stäng riktningshållspänning [V]: 85.5V. Transient suppressor typ: enkelriktad. Tröskelspänning Vf (max): 5V. Ubr [V] @ Ibr [A]: 105V @ 1mA. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
1-5KE100A
24 parametrar
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
enkelriktad
Driftstemperatur
-50...+175°C
Ekvivalenta
1N6295A
Framspänning Vf (min)
3.5V
Funktion
skydd mot överspänning
Fördelningsspänning
100V
Halvledarmaterial
kisel
Hölje (enligt datablad)
DO-201 ( 9.0x5.0mm )
Hölje
DO-201
IFSM
200A
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
5uA @ 85.5V
Max temperatur
+175°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
1500 W @ 1ms
Montering/installation
Obs
transient suppressor
Pd (effektförlust, max)
1.5 kW
RoHS
ja
Stäng riktningshållspänning [V]
85.5V
Transient suppressor typ
enkelriktad
Tröskelspänning Vf (max)
5V
Ubr [V] @ Ibr [A]
105V @ 1mA